English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Зашковичі
Дві церкви-сусідки. Зашковичі Городоцького району Львівщини, 28 грудня 2010 р.
Дві церкви-сусідки. Зашковичі Городоцького району Львівщини,

Карта

Координати: 49°40′59″ пн. ш. 23°39′40″ сх. д.

 

Село (перша згадка за 1571 р.) з населенням трохи більше як 500 чоловік відоме своєю розсадою. Ви б знали, ЯК гарно тут у квітні - кожне подвір'я перетворюється на показову клумбу. Кльво. Зашковичі мають відразу два храми: маленьку-стареньку Іллінську церкву з 1836-1838 рр. - і новозведений мурований трикупольний храм-добгобуд (зводили 13 років!), освячений в серпні 2009 р. - теж присвячений св. Іллі. Автором проекту нової церкви був архітектор Коваленко.

Як правило, новий мурований храм - пряма загроза існуванню старого дерев'яного. але парафіяни з Зашковичів обіцяли своїм пасторам опікуватися старішою тризрубною церквицею з піддашшям і стрімким дахом. Ще у липні 2008 р. храм намагалися спалити кілька злодіїв, та полум'я церквою не поширилося. В радянський час храм офіційно не діяв, але протягом років парафіяни тихцем збиралися на подвір'ї церкви перед пасхальними святами. Ключі від споруди приносив Петро Гнатів, голова церковного комітету. Викладали плащаницю, біля котрої два дні чергували хлопці в костюмах римських воїнів. Більше про пасхальні звичаї села - тут.

Трішки більше про храм - у Віктора Громика.Зашковичі у квітні
Зашковичі у квітні
Зашковичі у квітні

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник