English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Яруга і Козяча Церква
Яруга з неба. 1 червня 2016 р.
Яруга з неба. 1 червня 2016 р.
Загальний вигляд села Яруга. Акварель Наполеона Орди. З Краківського національного музею. Хоч і написано "Дністер", та це Баговиця. На іншому березі ріки - село Баговиця.
Загальний вигляд села Яруга над Дністром. Акварель Наполеона Орди

Координати: 48°35′56″ пн. ш.26°44′34″ сх. д.

Карта

 

Яруга - це синонім яру. От як у Карлсона відюга була синонімом відьми, тільки більш злісною, так і яруга - це яр, але більший, масштабніший. Яруг в Україні аж три, дві простих і одна Кам'яна, ця аж на Харківщині. Ця Яруга, котра у рідному районі, - крихітна, трохи більше за 100 жителів. Фактично, це філіал сусідніх Врублівців. Свої 15 хвилин слави Яруга отримала в 2007 р. - тут українець за походженням і кацап за світоглядом Володимир Бортко влаштував маєток Тараса Бульби під час своїх подільських зйомок фільму за Гоголем. Саме звідси, з височенної скелі, він мав на вірну смерть відправляти коней. Живих. Заради ефектного кадру. Їх купили вже як м'ясо - але вчасно піднятий шум завадив зробити нелюдський вчинок. І це добре.   "Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник