English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Великосілки
Параскевська церква у Великосілках. Квітень-2007 р.
Параскевська церква у Великосілках. Квітень-2007 р.

Координати: 49°59′41″ пн. ш.24°25′28″ сх. д.

Понад 1 тис. жителів.

Карта

Стара назва села - Великий Желехів. 

Перша письмова згадка - 1393 р. 

 

Південь Кам'янко-Бужчини? Кам'янеччини? - коротше, південь Кам'янка-Бузького району, еталонна така Галичина, тим не менш має дещо спільного з якоюсь, приміром, Рязанщиною. Розмір має значення - особливо коли йдеться про церкву. В цьому куточку Львівщини стоять велетенські дерев'яні церкви - і у Вирові, і от у Великосілках. Тільки якщо на Рязанщині храм-махіна буде такий один на десяток сіл, у порєдних галичан подібні за масштабами споруди ставлять майже в кожному селі. 

Автор Параскевської церкви в Великосілках (1892) - М.Ковальчук. Fin de siecle відчувається навіть у галицьких дерев'яних церквах: від нової епохи тут масштаб, від історії - форми. Храм має широве опасання по периметру - щоб парафіяни не мружилися від літнього сонця і мали де сховатися від листопадових дощів. Зрозуміло, що прості селяни довго б збирали кошти на настільки помпезну святиню, тож коштами на будівництво поділилися власники села, дарма що католики: графське подружжя Тадеуша та Анни Дідушицьких та родина Пайгертів. 

В селі колись був укріплений шляхетський двір. Не зберігся. "Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник