English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Великі Гаї

Карта

 

В великому селі під Тернополем (відоме з 1785 р., близько 4 тис. жителів, навіть назва села до 1939р. вказувала на географію: тоді це були Тернопільські Гаї) стоїть біля дороги стародавня фігура незрозумілого святого. В руках в нього сувій з написом а під ногами - моторошна весела голова.

Греко-католицька церква зведена в 1910 р., в радянський час використовувалась як склад реквізитів Тернопільського драмтеатру - це щось новеньке у використанні храмів. Дзвін храму, відлитий у Нововолинську, не так давно подарував уроженець Великих Гаїів Ярослав Давидович.

 

В селі, яке вже практично межує з облцентром, є Гай Кобзаря - парк зі співочим полем та монументом Тарасу Шевченку. Ще кілька десятиліть тому, до 1939 р., це був популярний серед жителів Тернополя парк Лучаківського (відомий також як Парк Здоров'я). В Гаях Тернопільських містилися відпочинкові будиночки та дачі багато кого з жителів міста, тож до парку з задоволенням вибиралися у вільний час. Сюди на початку ХХ ст. навіть було організоване транспортне сполучення 12-містними омнібусами, пращурами сучасних маршруток.

В Великих Гаях працює садиба зеленого туризму "Оріяна"."Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник