English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Ушковичі
Ушковицькі скелі за селом (в напрямку Свіржа). Липень-2018.
Ушковицькі скелі за селом (в напрямку Свіржа)
Фото з VII тому праці Романа Афтаназі "Dzieje rezydencji na dawnych kresach Rzeczypospolitej". Двір в Ушковичах на Перемишлянщині. Близько 1930 р.
Uszkowice. Двір в Ушковичах близько 1930 р. VII том праці Романа Афтаназі "Dzieje rezydencji na dawnych kresach Rzeczypospolitej"

Координати:  49°38′31″ пн. ш.24°32′48″ сх. д.

Карта

Біля 500 жителів. 

 

З XVIII ст. цим селом над Гнилою Липою володів рід Пєржхалів (Pierzchaly). На початку наступного століття Ушковичі були власністю Андрія Пєржхали (народився в 1744 р.), потім - його сина Ігнація (народився в 1796 р.). Далі маєтність перейшла до його старшої доньки Марії Вибрановської. Вже по ній Ушковичі унаслідував її син, маршалок шляхти Перемишлянського повіту, депутат галицького сейму Станіслав Вибрановський (помер у 1936 р.). Його вдова Яніна з Якса-Малаховських гербу Гриф (пам'ятаєте Свірж?) і володіла селом до вересня 1939 р. 

З кінця XVIII або з початку ХІХ ст. походив невеликий мурований одноповерховий панський будинок, який проіснував до Другої світової війни. Коли двір від Пєржхалів перейшов до Вибрановських, нові господарі розбудували палацик на свій смак, добудувавши над його лівою стороною другий поверх. Через це споруда втратила свій симетричний вигляд. 

В палацику було чимало старовинних меблів. Були й картини (переважно родинні портрети), старе срібло, порцеляна. Та головною родзинкою двору був - раптово! - мурований триповерховий шпихлір, який за віком був на кілька століть старіший за палацик. 

Двір стояв у великому парку з двома газонами. 

В Ушковичах також є перебудований костел (1935), в якому з 1932 р. моляться місцеві євангелісти.

 

Праворуч при дорозі на Свірж - високі білосніжні скелі. Кажуть, це закинутий кар'єр, камінь з котрого брали для побудови Свірзького замку. Дуже красива місцина.Ушковичі в серпні 1915 р. З сайту hynek.domalip.sweb.cz
Ушковичі в серпні 1915 р. Перша світова війна.
І світова війна. 1917 р. Ушковичі
І світова війна. 1917 р.
І світова війна. 1917 р. Ушковичі
 
Двір в Ушковичах близько 1930 р.
Фото з VII тому праці Романа Афтаназі "Dzieje rezydencji na dawnych kresach Rzeczypospolitej". Двір в Ушковичах на Перемишлянщині. Близько 1930 р.
Ушковицькі скелі, вид з траси
Ушковицькі скелі (кар'єр?)
Ушковицькі скелі
Ушковицькі скелі, вид з траси

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник