English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Цебрів
Цебрів, панський двір. Інформація про палац - з VII тому праці Романа Афтаназі "Dzieje rezydencij na dawnych kresach Rzeczypospolitej".
Цебрів, панський двір до 1939 р. Інформація про палац - з VII тому праці Романа Афтаназі "Dzieje rezydencij na dawnych kresach Rzeczypospolitej".
Цебрів, панський двір до 1920 р. Інформація про палац - з VII тому праці Романа Афтаназі "Dzieje rezydencij na dawnych kresach Rzeczypospolitej".

Близько 700 жителів. Координати:  49°37′58″ пн. ш. 25°24′48″ сх. д.

 

Село відоме з 1546 р. В ІІ пол. XVIII ст. належало графу Августину Ілінському, а потім його сину Янушу. Його вже дочка вийшла заміж за Мікаеля фон Зіхельбург Гарапіха, отримавши у якоісті приданого також і Цебрів. Так поселення відійшло до Гарапіхів - не німців, а хорватів.

В кінці XVIII ст. у Цеброві було зведено скромний класицистичний двір. Амфіладне планування кімнат. паркетна підлога, система опалення (працювала на соломі, як і в багатьох інших подільських дворах), стильні старовинні меблі - чи варто говорити про те, чого вже давно не існує? Двір в Цеброві був зруйнований під час Другої світової війни вибухом гранати. Парк (з лабіринтом) теж не пережив військових дій (ще у Першу світову в маленькому Цеброві було викопано 11 кілометрів окопів - можете собі це уявити, а парк вирубали майже весь). Навіть залишки підвалів споруди засипали у повоєнний час.

 Такщо в Цеброві якщо щось і дивитися - так на оббиту бляхою дерев'яну Покровську церкву (1892, начебто перевезену з Закарпаття - аж он звідки). "Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник