English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Стопчатів
Пам'ятник сотенному Гамалії (Василю Скригунцю) біля сільради в Стопчатові встановили улітку 2012 р. (скульптор Роман Захарчук). 4 березня 2013 р.
Пам'ятник сотенному Гамалії біля сільради в Стопчатові. 4 березня 2013 р.

Карта

Координати: 48°25′01″ пн. ш. 24°58′28″ сх. д.

2,8 тис. жителів. 

До Коломиї 16 км. До Косова ТЕЖ 16 км. 

Хороше фото з відкриття бюста сотенного Гамалії.

 

В Стопчатові туристи можуть переночувати (в центрі є готель з гуцульською назвою "Медея"), а далі... Гори вже майже навколо, на хатках симпатична автентична червона черепиця коломийської фабрики, річка є, Лючка. Ще це мала батьківщина великого поета Дмитра Павличка. От і все. В реальність обіцяних вікіпедією руїн замку в урочищі Фабрика я не вірю. Ні, сама не шукала, але не вірю. Навіть не тому, що про Стопчатів мовчить Ян Лешек Адамчик і всі інші путівники. Просто ймовірність замкових руїн тут наближена до нулю. Але ж назва, назва у поселення яка! Від неї віє 2000 роком, придуманими ідентичностями у чатах, обриванням зв'язку і пищанням модему. Знову тріщить в телефоні, знову стоп, чат - і пробуєш ще раз, і ще. Хто сказав "стоптані капці"? Ну у вас і асоціації неприємні. Мої ностальгійніші. Лише завдяки їм Стопчатів у нашому чат... ой, на нашому сайті. Бо на місцеву дерев'яну церкву св. Параскеви вже як на дерев'яну не подивишся - купа бляхи, за формою схожа на церкву, не більше. Медея Стопчатівська
Медея Стопчатівська
Та справжня назва, справжня
Автобусна зупинка у Стопчатові
Сільрада до ремонту мусила бути симпатичною
Сільрада до ремонту мусила бути симпатичною
Церква св. Миколая
Церква св. Миколая в Стопчатові

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник