English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Сойми
Крихітна і колись дерев'яна церква в Соймах губиться на фоні щойнозведеного гігансткого готелю
Крихітна і колись дерев'яна церква в Соймах

Координати: 48°34′20″ пн. ш. 23°27′39″ сх. д. 

Карта

 

В селі Сойми (1 т.ж., відоме з 1410 р.) сходяться два шляхи до Міжгір’я (через Торуньський перевал і з Воловця), а Репинка вливається в свою старшу сестру Ріку. Це відомий бальнеологічний курорт республіканського значення, відомий з кінця XVIII ст. На вершині 600 м над рівнем моря, між Верховинським і Полонинським хребтами з 1950 р. розташований санаторій «Верховина» на 500 місць. Як і сусідні води Келечина, соймівська мінералка не має аналогів у світі і в міжнародній класифікації зареєстрована під власною назвою Сойминська. В воді найбільший вміст кальцію серед усіх гідрокарбонадних вод України, наявні й інші мікроелементи (магній, літій, борна кислота, хлориди заліза). В одному літрі сойминської води стільки ж кальцію, скільки в двох склянках молока! Вона допомагає людям, що страждають на патології шкункового тракту, супутні зміни з боку жовчного міхура та підшлункової залози, захворювання обміну речовин та крове творіння, цукровому діабеті. Воду можна не лише пити — можна й приймати мінеральні ванни. З 2000 р. працює спільне українсько-німецьке підприємство з розливу мін води «Сойми». В селі працює аматорський музей «Сільська хата». В Соймах також є дерев’яна церква початку ХХ ст., на жаль, одягнена в бляху. Види Соймів
Село Сойми Міжгірського району
Vizköz (Сойми) település Ukrajnában, Kárpátalján, az Ökörmezői járásban
Соймы — село в Межгорском районе Закарпатской области
Церква в селі Сойми на Закарпатті

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник