English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Трубчин
Ці скелі над Дністром прославили Трубчин серед геологів.
Ці скелі над Дністром прославили Трубчин серед геологів.
Миколаївська церква в Трубчині (1724, за іншими даними 1854 р.). 5 квітня 2010 р.
Миколаївська церква в Трубчині (1724, 1854).

Карта

Широта 48.514, довгота 26.31.

 

Ось що таке розбалуваність: спробуй здивуй кам'янчанку старовинними спорудами або скельними урвищами. Хха! Так у нас в місті знаєте яка фортеця і який каньйон?

Це в мене просто немає гарної геологічної освіти - в такому разі я б точно оцінила Дністровський розріз силуру в урочищі Трубчин за сотню метрів на схід від села (за течією річки). Пам'ятка природи загальнодержавного значення ще з 1975 року. Площа - 5 га.

Тут, за селом, добре видно вічну антиподність річкових берегів: напроти Трубчина буковинський берег скелястий і високий, потім він різко знижується, робиться пологим - і вже над Дністром віднімається білими скелями тернопільський берег. Так в старих американських фільмах розподіляються ролі між двома поліцейськими: один хороший, інший поганий. :о).

Для далеких від науки туристів факт: урочище Трубчин - один з кращих у світі за збереженністю та безперервністю розрізів силуру. Геологи кажуть, що в Трубчині маємо потужну, до 70 м, товщу доломітових мергелів, доломітів плитчастих і грудкуватих, павняків тощо. Ботанікам тут шукати викопні рештки морської фауни - не перешукати. І знаходять же. Плюс і невикопна, а цілком теперішня флора тут часто червонокнижна: ковила пірчаста, ефедра двоколоса, цибуля гірська, горицвіт весняний тощо.

 

Місцеві впевнені, що між цих вапнякових стовбів на Дністрі загинув Тарас Бульба - схоже й нижче за течією кажуть, на Заставнівшині.

 

А, і саме головне: в це крихітне (200 жителів) село зовсім-зовсім не ходять автобуси, битим шляхом довелось топати 5 км від Вигоди -і  потім так же назад, щоб аж в Окопах мене підібрала попутка.За церквою видно вже Буковину.
За церквою видно вже Буковину.
В селі чимало пам'ятних хрестів.
Трубчин, хрест
Trubczyn
Деревце і розріз силуру
Деревце і розріз силуру
А це буковинський берег
А це буковинський берег
Навколо села копають глину.
Навколо села копають глину.
Трубчин, 1930-ті
Трубчин, 1930-ті
Трубчин, 1930-ті

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник