English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Ратівці
В Ратівцях храмів три. Перший - католицький, св. Михайла. Другий - самий важний, типу з годинником. ТИПУ. Годинник намальований. Ну і ще церквиця.

Карта

 

РАтівці. З наголосом на перший склад. Майже при трасі на Чоп - але НЕ при трасі. Зі старих назв на вибір є Rat, Rath, Raad. З 1263 р., коли угорський король подарував шляхтичу Якубу, сину Грегора з Паньока, це село вкупі з ще трьома селами в комітаті Унг, назв трохи набралося. Село навіть дало ім'я одному шляхетному угорському роду: Бокша, які володіли місцевістю з 1284 р., пізніше додали до прізвища прикладку "Ратовські". А сам населений пункт ділився на Nagy Rat (Великі Ратівці) і Kis Rat (Малі Ратівці, належали родині Добо з Руського).

Костел тут згадується ще з XV ст. Три храми, які є в селі зараз, в Реєстрі пам'яток не значаться. Ну і що? Проте голова сільради тут - колишня "Міс фото" та перша віце-міс Львова Тетяна Андрусь. :) 

 "Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник