English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Радванці
Церква Різдва Богородиці у Радванцях, 11 серпня 2010 р.
Церква Різдва Богородиці у Радванцях, 11 серпня 2010 р.
Дзвіниця церкви в Радванцях
Radwańce – wieś na Ukrainie w rejonie radziechowskim obwodu lwowskiego. Wieś liczy  450 mieszkańców

Карта

50°17′59″ пн. ш. 24°25′36″ сх. д.

 

Хоча я і розумію, що крім мене в Україні набереться аж 0,0 людей, котрі підуть в Радванці пішки, але все одно головні поради по добиранню туди-звідти від траси Радехів-Червоноград скажу:

1. Автобус Львів-Радванці з АС № 2 о 9-20 в розкладі є, а насправді це бусик-привид, котрий на місце призначення не прибуває, гублячись десь в мочарах.

2. Дорога до села почне вигинатися змією, праворуч з'явиться насадження молодих сосенок, а ліворуч почуєте шипіння і заколихається трава. Тут дуже, ДУЖЕ зміїне місце. Бачила аж трьох. Місцеві кажуть, так завжди було, бо ліворуч у лісі болото. З пункту 2 випливає пункт

3. Карти показують коротшу дорогу до церкви - кромкою лісу і полем. Полем ага, а от кромкою не вийде - там серйозний ліс з КУПОЮ стежок, заблукати можна на раз. Плюс таки доведеться перебиратися по якихось стовбурах через болото, а які болота в Радванцях, я вас вже попередила. Коротше, йти треба обережно і бажано дорогою.

Але ж ви все одно не підете :о).

В кращому випадку поїдете. Ех.

 

Вікіпедія подає смішний факт: від Радванців (біля 450 жителів, відоме з 1531 р.) до Києва 416 км, а до найближчого моря (будь-якого, здається, підійде навіть Біле) - 550 км. До екватора - 5589 км. (Хоча нащо місцевим на екватор, там теж змій повно, були, знаємо). До найближчої залізничної станції - 11 км, і після кілометражу до екватора розумієш - тю, та це ж майже поруч, скільки там добиратися... :о)

 

Поліське село, яке, ймовірно, позичило своє ім'я в слов'янського імені Радован, колись було королівщиною і лежало при шляху з Добротвора на Сокаль. Принаймні так стверджує все та сама Вікіпедія. Хоча які тут шляхи - село й століття тому, й зараз губиться в лісах, відлюдьком ховається в чащах. Кажуть, тут в лісах дотепер кабани водяться.

 

...Коли дорога зверне вже в n-нний раз, ви побачите десь у полі праворуч кілька дерев - сільський цвинтар. Ліворуч з'являться ферми. Церква буде край села, десь між цвинтарем і фермами, поруч зі школою. До неї побіжить стежка вздовж ферм полем.

Чудовий зразок галицької архітектурної школи, тризрубний одноверхий храм Різдва Богородиці в Радванцях був, як і його дзвіниця, зведений з дерева у 1700 р. Центральний об'єм храму накритий шоломовидним верхом (забляшавілим, на жаль) на восьмерику, який виростає з четверика.

Дзвіниця має два яруси, квадратова у плані. Верхній ярус з галереєю, каркасний.Майже пост-апокаліптична панорама Радванців
Майже пост-апокаліптична панорама Радванців
Зблизька все не так страшно
Радванцы Радеховского района Львовской области
Колись була плебанія?
Колись була плебанія?
Хрест борцям за волю
Хрест борцям за волю. Радванці
Польовий вівтар (?) теж з дерева
Польовий вівтар (?) теж з дерева
Тут багато дерев'яних споруд :о)
Церковний двір в Радванцях
Чудовий зразок галицької школи
Чудовий зразок галицької школи
Фігурний кронштейн церкви.
Фігурний кронштейн церкви.
Дзвіниця ще раз
Bell-tower of the wooden church in the village of Radvantsi (Ukraine)

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник