English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Поляна
23 квітня 2006р. Ігрища поблизу церкви.
Поляна

Архаїчний хатній тип

Карта

 

Про місцезнаходження старої дерев'яної церкви питайте місцевих - підкажуть. Бо більше я не знаю, на що в Поляні дивитися. Хоча наявність ось такого ветерана архаїчної архітектури вже дещо.

Тризрубний Миколаївський храм походить з 1618 року. Солідно. Що там несолідно - то це бляшаний дах... але ми вже не раз про це говорили, правда? В селян грошей на справжню реставрацію пам'ятки немає, в держави тим більше. Стоїть, ціла - вже добре.

 

Здивувало, що в перший пост-пасхальний день навколо церкви проводилися якісь дитячі забави з конкурсами. Хоча, може це й непогано:)

Церквиця маленька, непримітна, темна. Кілька дерев'яних хрестів навколо неї, дирява залізна сітка слугує огорожею. Скромно. Як всередині - не знаю, зачинено було. Чотиритомник згадував якусь різьбу з XVII століття.

Кам'яний фундамент під старенькою з'явився не так і давно - в 1922р.

Дзвіниця, теж дерев'яна і теж начебто з 1618р. - поруч. Квадратна, двоярусна, каркасна. Через неї до церковного подвір'я і заходять віруючі.

Ще ілюстрації:

Дзвіниця
Профіль
Хрест біля церкви


"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник