English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Охримівці
Костел в Охримівцях, 3 вересня 2009 р.
Костел в Охримівцях, 3 вересня 2009 р.

Карта

 

Радити їхати в це невелике село над Гнізною, між Збаражем і Тернополем (відоме з 1463 року, 240 жителів за останнім переписом) я не буду нікому, бо потім по судах затаскають за угроблені автівки - нормальної дороги НЕМАЄ. Є битий шлях полем з Травневого - і такий самий на дорогу Тернопіль-Кременець.

Хоча деякі пам'ятки в селі є: при в'їзді з боку Травневого стоїть цікава фігура св. Яна (1861), в центрі є не надто оригінальна Миколаївська церква (1903) і симпатичний неоготичний костел (ймовірно, кінець ХІХ - початок ХХ ст., знайти відомості про храм мені не вдалося).

З 1831 по 1939 р. Охримівці належали родині Козловських. До Другої світової війни в селі був невеликий маєток з палациком XVIII ст. Навколо палацику був розбитий парк. В скромному одноповерховому палацику до першої світової зберігалося чимало родинних реліквій. Все - і старі портрети членів сімейства, і польськомовна бібліотека, і стародруки часів Станіслава Августа Понятовського - було розграбовано в 1914-1918 рр. В той час німецькі солдати навіть розібрали, а потім й вивезли старий дцубовий шпихлір (господарське приміщення), зведений ще в 1724 р. З XVIII ст. походила також в'їздна брама в маєток. Теж не збереглася.

 

В Охримівцях бував Іван Франко, якось сюди занесло й мене, а чи потрапите в Охримівці ви - я не знаю :о)

Таким був маєток в Охримівцях:

Маєток в Охримівцях. Фото до 1939 р.
Маєток в Охримівцях. Фото до 1939 р.


"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник