English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Новий і Старий Яричеви
Старий Яричів. Церква увечері.
Старий Яричів. Церква увечері.
Новий Яричів. Стара поштівка.
Новий Яричів. Стара поштівка.

Карта

 

Два сусідніх населених пункти - село і селище. Селище в Кам'янко-Бузькому районі аж таким туристичним місцем не назовеш, але кілька разів через нього проїжджати доводилося, тож кілька слів хоча б сказати варто. :о)

 

Як це буває часто на Лвівщині, сучасне напів-місто, напів-сільце колись було цілком собі містом: польський король Сигзмунд надав Новому Яричеву магдебурзьке право в 1618 р. А перша письмова згадка про поселення стосується 1370 р.

В селищі є кілька архітектурних споруд досить солідного віку (скажімо, школа - ще з 1899 р.), а ще звідси родом Михайло Стефанишин, батько американської астронавтки Хайдемарі Стефанишин-Пайпер. Дослідниця космосу побувала в Новому Яричеві кілька років тому.

 

На краю Нового Яричева, в парку, розташована лікарня. Стара споруда, ймовірно, раніше була панським маєтком - цю здогадку підтвердило і знайдене архівне фото (з кіньми, перше в галереї поруч) з архівів NAC.

 

В Старому Яричеві неподалік повороту дороги розташована триверха дерев'яна Веденська церква на кам'яному фундаменті, зведена на місці згорілої в 1872 р. попередниці. Скромна дерев'яна дзвіниця - з 1863 р. За лінком є значно більше про цей храм - також про той факт, що церква ледь не згоріла 20 червня 2006 р.

 

В листопаді 2008 р. оббитий вагонкою храм якраз ремонтували. Всередині було гулко, світло й нецікаво.Панський двір в Яричеві. З архівів NAC
Панський двір у Яричеві.
Лікарня в Новому Яричеві.
Лікарня в Новому Яричеві.
Костел Всіх Святих в Новому Яричеві.
Костел Всіх Святих в Новому Яричеві.
Будинок в Новому Яричеві.
Будинок в Новому Яричеві.
Введенська церквіа (?), 1860, майстер Іван Васенько.
Новий храм в Старому Яричеві.
Новий храм в Старому Яричеві.

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник