English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Мохнате
Церква у Мохнатому, 24 листопада 2015 р.
Церква у Мохнатому, 24 листопада 2015 р.

Карта

 

Назва в села - поза конкуренцією. В Мохнатому (відоме з 1679 р.) просто зобов'язані жити товсті смішні коти і тучні овечі отари.

А ще там є (умовно-) дерев'яна церква Собору Пр. Богородиці (1902), зведена відомим українським архітектором В.Нагірним. Дуже гармонійна зовні церквиця в галицькому стилі, кругленькі шоломовидні дашки, піддашшя по периметру - але ж бляха, чорти б її забрали.

Крім традиційних трьох частин (бабинець, вівтар і шестикутний східний зруб), храм має дві бічні прибудови з шатровими дашками, що туляться до східного зрубу

Поруч з храмом - дерев'яна каркасна триярусна дзвіниця. Тут вже слово "дерев'яна" вжито без остраху - принаймні, добре видно матеріал, з якого споруду побудовано, і це не сайдинг.

Картинки

Чорно-біле фото в центрі - з ІІІ тому чотиритомника "Памятники градостроительства и архетектуры УССР". Фото з боків зроблені на ходу в лютому та серпні 2007 року :)
Вересень-2008


"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник