English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Маршинці
Миколаївська церква (1887, цегляний стиль) у Маршинцях, 1 січня 2014 р.
Миколаївська церква (1887, цегляний стиль) у Маршинцях, 1 січня 2014 р.

Координати: 48°12′42″ пн. ш.26°18′11″ сх. д.

Карта.

Перша письмова згадка - за 1611 р

 

Кажемо "Новоселиця" - маємо на увазі Маршинці, кажемо "Маршинці" - маємо на увазі Софію Ротару. І ще трішечки Лілію Сандулесу - що ж, тут, при трасі Чернівці-Кишинів, клондайк української естради. Давня утопічна мрія більшовиків про злуку села і міста давно стала реальністю в Маршинцях - від райцентру їх не відділяє ніщо, маршинецькі вулиці вихлюпуються у новоселицькі - і кордон тут річ досить умовна. Чому б і ні - в Маршинцях проживає понад 5 тисяч жителів, сусідня Герца (райцентр, між іншим) вдвічі за рідне село Софії Ротару менша. І нічого, райцентр. 

З герцаївською Лункою кордоном слугує Прут - і непевний, з великими прогалинами старий міст через нього. Новий вже будується, але коли ще буде - хто б знав. 

В майже-молдовських (розмовляють тут саме молдовською) Маршинцях дотепер мешкають родичі Софії Ротару, але туристу це навряд чи цікаво. Об'єкт, вартий фотографування - несподівано непоганий зразок російського цегляного стилю, Миколаївська церква (1887). Зрозуміло, що і тепер вона належить до УПЦ МП. Загалом провінційні зразки цегляного стилю - видовище досить паршиве і депресивне, але храм у Маршинцях дійсно непоганий. Тонкий і багатий декор - зараз вже так не стараються, економлять час. Святиню ж з Маршинців будували 16 років. Миколаївська церква
Миколаївська церква (1887, цегляний стиль) у Маршинцях, 1 січня 2014 р.
Marshyntsi (Marşinţi) is a village of the Novoselytskyi Raion of Chernivtsi Oblast in western Ukraine (the historical region of Bukovina). Sofia Rotaru was born in Marshyntsi in 1947.
Маланкарі з Маршинців
Маланкарі з Маршинців
Маланкарі з Маршинців

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник