English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Лукавці
Лукавецький жах. 1 березня 2009 р.
Лукавецький жах. 1 березня 2009 р.

Карта

 

На карті - одно село, насправді їх два. На карті - Луківці, але місцеві жителі хитро посміюються: ЛукАвці це. Он до переїзду Верхні, а далі - Нижні.

 

І справді не лукавлять. З 2005 р. селу повернена давня назва Лукавці. Тільки сатана та інші лукаві тут ні до чого: старожили запевняють, що назва пішла від лук, яких навколо села багато.

Село старовинне (відоме з 1428 р.) і довге-довге, тягнеться вздовж траси протягом не одного кілометра. Населення - понад 2 600 чоловік, що солідно. А якщо сюди хутори дорахувати, так і всі 4 500 людей виходить.

Кожна з частин Лукавців має свій дерев'яний (в анамнезі) храм.

 

Особливо ганебно виглядає церква св. Параскеви з 1898 р. в Верхніх Лукавцях. Тут погано все: і пофарбований в гидкий рожево-оранжевий колір зруб нижнього ярусу, і взяті в бляху верхи, і синій капосний нітрид титану, і "позолочені" вершечки маківок. Тобто одного якогось ідіотизму попу було не досить - і зупинитися або на флюоресцентній фарбі, або на блясі панотець не зміг. Ба більше: фотографувати оце посміховисько без "благословіння" заборонено! Та тут без санітарів з корвалолом фотографувати час забороняти, бо навіть здорове серце розірветься від цього криміналу на грунті дерев'яного зодчества.

 

Церква св. Миколи (1902) в Нижніх Лукавцях дещо монолітніша на вигляд, бо в порівнянні з Параскевською одна лише бляха, без фарби, виглядає майже ошатно і ледь не шляхетно. Вона ще й унікальна за формою: три основних верхи - плюс ще два менших по боках від головного входу. П'ятиверха гуцульська, але не канонічна - тим цікавіше.Миколаївська церква у Нижніх Лукавцях, травень-2017
Миколаївська церква у Нижніх Лукавцях, травень-2017
Головне - щоб народу подобалося.
Головне - щоб народу подобалося.
Ну і подобається, а чого...
Ну і подобається, а чого...
І ще один погляд на "шедевр".
І ще один погляд на "шедевр".

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник