Центром містечка була і є ринкова площа. Ратуша в Кутах дуже симпатична - і використовується за призначенням, в ній селищна рада. Ратуша невелика, але з гарними маскаронами та годинником на башті. Має невеличке, зовсім крихідне внутрішнє подвір'я. А сусідню кам'яничку займає фірмовий магазин "Світоч-Кути". Ось як! Ну і правильно: завжди на ринкових площаї торгували, то чому б мали перестати зараз?
За століття, що промайнуло з часу, коли були зроблені архівні фото ратуші в Кутах, мало що змінилося. Збереглися навіть старі назви вулиць, що розбігаються вусібіч від площі Ринок: Тюдівська, Снятинська, Косівська. Всі названі за географічним принципом - просто і зрозуміло.
Між світовими війнами в ратуші встигли побувати і пошта, і поліція, і навіть місцева в'язниця, до вікон якої тиїцем пробиралися хлопчаки, щоб поглянути, кого там потягнули "до криміналу".
Колись в двоповерховому будинку праворуч від ратуші був магазин тютюну, власник якого, єврей, мешкав на другому поверсі будинку. Ліворуч було кілька крамниць українських господарів: шкільне приладдя продавав Галицький, м'ясо - Роман Дмитрук, а ще далі продавали морозиво, "льоди".
Вірмени теж мали свої крамниці на ринку: м'ясний "склеп" Миколая Мойзесовича, хлібна крамниця Карчевського і кооперативний продуктовий магазин Самуеля Мануґєвича. "Скраю стояв склеп Цукермана із взуттям й одягом. А напроти височіли "жидівські мури" з магазинами, що також належали кутським євреям. За совітів тут була "килимарка", себто фабрика з виробництва килимів".