Координати: 49°25′46″ пн. ш. 23°49′54″ сх. д.
Близько 1 тис. жителів. Перші згадки про село - від ХІІІ ст.
Стара назва села - Криниця Шляхетська (Krynica Szlachecka).
Село між Меденичами і Миколаєвом. Костел тут просто красень. Це 1938 рік, але споруда дуже гармонійна. авторами проекту святині були архітектори В. Дайчак і Т. Олекса (W. Dayczak, T. Oleksа). Храм діючий.
Про Криницю є легенда: в часи татарської навали українці почали будувати на високих горах башти, з яких велося спостереження - чи не йде, бува, до села ворог. Була така башта й на Лисій Горі. Якось з вежі помітили: з міста Бич суне на поселення вороже військо. Селяни кинулись ховатись - хто в ліси, хто на болота. В лісі силу допомогло відновити джерело з прозорою водою. Ця вода так припала людям до смаку, що вони вирубили ліс і заснували на його місці нове поселення - Криницю.
В селі й справді є два десятки джерел.
З'ясувалося, в селі є й тризрубна одноверха дерев'яна церква Різдва Богородиці (1692!), але я її просто не побачила. Шкода. І це при тому, що я розпитувала людей про пам'ятки. Костел - так, назвали, а церкву чомусь не згадали...
На сайті у Віктора Громика сказано, що храм знаходиться у центрі села. Гм. Гм. Гм. Церква на цьому місці стояла ще у 1511 р. Ремонти святині мали місце у 1779, 1835 та у 1855 рр. Ґонт з дахів зняли ще за Польщі.