English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Гать
Реформаторський храм в селі Гать Берегівського району
Реформаторський храм в селі Гать Берегівського району
Намальованний годинник

Карта

Довгота 48.44, широта 22.72.

 

Коли подорожуєш маршрутками і рейсовими автобусами по Закарпаттю, ти не можеш підійти до водія, поплескати його так по-дружньому по спині і сказати: "А давай в Мукачеве з Берегова поїдемо через Макарово? Ну і що, що довше: там більше сіл, цікавіше буде!"

По-перше, водій все одно угорськомовний і навряд чи такі патякання зрозуміє, по-друге, це маршрутка, і не тобі вибирати шлях. Тому скільки б я не їздила з Берегова до Мукачева, я їжджу завжди через Гать. До Мукачева звідси 16 км, до Берегова - 12 км.

 

Гать - село велике, понад 3 тисячі жителів, з них понад 96 % - етнічні угорці. У центрі - два храми, реформаторський і православний. Перший знааааачно старіший, і вже тому вартий уваги. Саме на ньому, на реформаторському храмі, зведенному в 1733 р. (перебудован 1828 р.), такий традиційний для Закарпаття намальований годинник. Ні, він не ходить - він намальованний. Докладніше я про це вже писала, здається.

 

Хоча в документах перша згадка про Гать припадає на 1374 р., за місцевими переказами тут ще раніше був оборонний замок, зруйнований у 1241 р. татарами. Ще один татарський набіг стався у 1566 р.

Гать в різні часи належала і Іштвану Великому, і Федору Корятовичу, і Маттеушу Палочі, і Іштвану Лазаревічу, і Габору Бетлену, і сімейству Шенборнів."Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник