English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Feldioara - Фельдіоара
Панорама села.
Панорама села.

15 км залізницею, 21 км шосейним шляхом від Брашова в напрямку на Сігішоару, майже поруч.

 

Ніці називають поселення Marienburg, угорці Földvár. І "бург", і "вар" в назвах виправдані - фортеця + саксонський оборонний храм на міцну назву заслужили. До речі, Фльольдвар - "фортеця з глини". Натяк не на Голема, а на грунти.

За переказами, місцеву фортецю звели в 1211-1225 рр. тевтонські лицарі. Дивна штука - дослідники виявили, що замок був збудований місцевою громадою, без всяких там войовничих зайд. Але легенди - вони ж романтичні, о.

Документи свідчать, що у 1439 р. жителі Фельдіоари звели фортецю за грубі гроші. Замок вистояв турецьке нашестя в 1421 р., але сильно постраждав під час другого візиту турок у 1432 р. Відновили укріплення з руїн в 1457 р.

Під час військових дій 1612 р. армія князя Габріеля Баторі (Gabriel Báthori) захопила фортецю, а у вересні того ж року збройний загін з Брашова тримав замок у триденній облозі. 16 вересня 1612 р. між угорцями під керівництвом Баторі та брашівцями під керівництвом Міхаеля Вайса (Michael Weiss) розгорілася битва. Брашівці отримали поразку, Вайса було вбито.

З середини XVII ст і аж до 1838 р. фортеця використовувалась як зерносховище. А ми на радянську владу пхекаємо. В 1838 р. зерносховище переїхало кудись ще - не тому, що всі раптом зашанували історію, а тому, що землетрус перетворив залишки укріплень на цілковиту руїну. Вранча ж звідси недалеко."Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник