English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Дубівці
З книги Григорія Логвина "По Україні". Церква була красунею.
З книги Григорія Логвина "По Україні". Церква була красунею.
В реєстр потрапила лише одна споруда села. Ось ця.
Дубівці. Дерев'яна церква.
Дубівці. Дерев'яна церква.
Дзвіниця храму в Дубівцях, Чернівеччина

Карта

 Координати: 48°21′11″ пн. ш. 25°42′46″ сх. д.

 

Село починається майже зразу після повороту траси Чернівці-Коломия до Вижниці. І хоча тут збереглися старий невеликий костел, приміщення сільради в старому палаці (колишній маєток баронів Шимоновичів, початок ХХ ст., начебто 1914 р.) і навіть мозаїчна автобусна зупинка часів СРСР (а що ви дивуєтесь, ці міні-шедеври зараз масово гинуть) - Реєстр національної спадщини зацікавився лише одною спорудою. І це дерев'яна тризрубна одноверха Успенська церква з дзвіницею. Старовинна - походить з кінця XVII століття.

Храм було перебудовано в 1782 р., про що зберігся напис на дверях бабинця. Місцевий переказ твердить, що святиню було перенесено в село з сусідньої Глиниці, яка лежить на проилежному березі Прута. Збереглася стара церковна огорожа, теж дерев'яна. Хоча слово "теж" зараз відноситься більше до квадратової в плані двоярусної дзвіниці. Сам храм зараз, як то водиться на Буковині, вдягнено в бляху.

 

Барон Шимонович мешкав переважно в Чернівцях, але й у Дубівці навідувався - до оточеного парком маєтку (де вже той парк - лишилося одне-єдине дерево. Ну і ставок ще). Тут у родинній каплиці було поховано його батьків та сина, що помер у дитинстві від ангіни. У школі, збудованій у Дубівцях в австрійські часи, навчалася донька барона. До селян ставився добре, а ті гомоніли про ліфт для їжі, яким з кухні подавалися наїдки до баронського столу. Після 1941 р. Шимонович назавжди покинув Буковину. В радянський час споруду перекваліфікували у склад міндобрив, потім в клуб, тут також були в різні часи дитячий садок-ясла та бібліотека. Зараз - сільрада і бар. Сільрада - у палаці Шимоновичів.
Австрійських часів палац родини Шимоновичів.
Дубівці. Сільрада - у палаці Шимоновичів.
Палац Хелени і Якуба Шимоновичів у 2009 р. Дубівці
DUBOWCE - Wieś na Prutem
Католицька каплиця
Костел при дорозі. Непоказний, але з яким гербом!
Герб на католицькій капличці у Дубівцях
Стара школа
Стара школа в Дубівцях
Хати у Дубівцях
Сільські садиби, мальовничі і яскраві - це ж Буковина
Сільська хата у Дубівцях Кіцманського району

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник