English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Миколаїв: дот
Майже замок.
Майже замок.

Нічого не знаю, але виглідає шикарно.

Дот під Миколаївом

Це було так: Алекс і Лєна Яворські везли мене в Стрий. Раптом машина звернула з траси, шматок якоїсь позаштатної дороги, праворуч вже відкривається панорама на Миколаїв, який з цієї точки виглядає мало не промисловим гігантом, а ліворуч... Он, на фото вище подивіться. Хіба можна було прогавити таку цікавинку?

Це дот, але не простий. По-перше, він виріс на печерах білих хорватів, які свого часу окупували всі миколаївські ліси. По-друге, він розташований зовсім не так, як більшість дотів, які я бачила до того (а я їх трохи бачила, повірте): на конусоподібному пагорбі висотою близько 30 м, звідки вид на Миколаїв просто розкішний.

Звичайно, ми під'їхали якомога ближче (що було не просто) і вже за кілька хвилин карабкалися на гірку - роздивитися знахідку ближче. Зайшли досередини. Зберігся обкладений кам'яними плитами акуратний вхід, дві комірчини всередині. В печерах білих хорватів пробиті сходи в бетонну башточку з чотирма вікнами-амбразурами. Той, хто сидів тут з кулеметом, міг любесенько обстрілювати всю околицю.

Підліткам тут, здається, подобається - якщо судити по сміттю та граффіті на м'якому вапняку, а ще по залишках згорілих шин.  

На жаль, я нічого не знаю про цей релікт минувщини; тема на російському форумі - єдина згадка про дот, яку я знайшла в інеті. Все, що звідти вичитала - що дот автрійський, збудований в роки Першої світової війни, і що з протилежного боку міста існує його брат-близнюк, а в навколишніх лісах - муровані криївки того ж часу.

З радістю б почула про дот більше. Знаєте щось? Повідомте. :)

Ще ілюстрації:

Ось він, красень-дот. З його амбразур місто - як на долоні. В доті
Звідси місто - як на долоні
В доті


"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник