English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Донецьк
Місто, котрого я трішки боюся. Листівка з видом Донецька.
Місто, котрого я трішки боюся
З Юзівки починався Донецьк
З Юзівки починався Донецьк

Перша згадка в документах: 1869

Населення: 1 059 800

Телефонний код: 06 22

Карта міста

Сайти про місто:

www.virtual.donetsk.ua

 

infodon.org.ua

tony.donetsk.ua/_donetsk/

 

 

Церква в Юзівці (Донецьк)

Одне з найбільших міст України встигло побувати Юзівкою (до 1924 р.), селищем Сталін та Сталіно (1924-1961 рр.), аж врешті отримало своє нинішнє ім’я. За місцевою легендою, в 1923 р. Юзівка навіть кілька місяців носила ім’я Л. Троцького. З Сталіно теж не обійшлось без курйоза: 9 березня 1924 р. Місто перейменували у Сталін на честь... сталелиттєвої промисловості, а вже пізніше (1933 р.) назва трансформувалася у Сталіно – на честь диктатора. Перша ж назва (Юзівка) дісталася поселенню ось як: в 1869 р. сюди прибув з Великобританії Джон Юз (Х’юз) — для того, щоб побудувати металургічний завод. Оселився англієць в Олександрівці, на хуторі поміщиці Смолянінової. Невдовзі навколо новозбудованого заводу виросло робоче поселення, яке зрослосся з селищем Олександрівської копальні.

 

Зараз Донецьк — значний індустріальний (понад 200 промислових підприємств) та фінансовий центр Східної України, її шахтарська столиця. Хоча тут немає архітектурних перлин, туристу буде чим зайнятися в Донецьку. В місті працюють краєзнавчий та художній музеї, знаменитий Театр опери та балету, справжня гордість донетчан (тут проводиться щорічний фестиваль «Зірки світового балету»), а ще драматичний театр ім. Артема, філармонія, цирк, ботанічний сад, виставковий комплекс «Експо-Донбас», художня галерея «Арт-радон», кілька виставкових залів, планетарій. У вихідні дні бульвар Пушкіна перетворюється на галерею під відкритим небом, де місцеві художники виставляють свої роботи. В місті чимало нічних клубів та дискотек на будь-який смак («Карусель», «Містік», «Chicago»), більярдних (сама відома з них – «Снукер»). А ще Донецьк дуже спортивне місто. На стадіоні «Шахтар» проводить матчі супер-команда тієї ж назви. Донетчанин, кількаразовий чемпіон світу в стрибках з шестом Сергій Бубка організував у Донецьку турнір «Зірки шеста». Любителів теніса чекають відкриті корти «Локомотиву».

 Комерційне училище
Юзівка - Донецьк
Листівки з видами Донецька
Листівки з видами Донецька
Листівки з видами Донецька
Доменні печі в Юзівці
Доменні печі в Юзівці
Акція Прохоровських копалень
Акція Прохоровських копалень
Індустріальне училище
Донецьк. Індустріальне училище
Театральна площа. Радянські часи
Театральна площа. Радянські часи
Він'єтка юзівського фотографа
Він'єтка юзівського фотографа
Північний автовокзал
Північний автовокзал

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник