English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Далешове
Дуже важко вибрати ракурс, у якому дерев'яна (колись) церква у Далешовому буде виглядати не дуже капарною. Ну немає такого ракурсу. Одне паскудство - сілікатна цегла, бляха, верандочка...
Далешове. Колись дерев'яна церква. Заремонтували...

Карта

Координати: 48°47′15″ пн. ш.25°28′55″ сх. д.

Менш як 400 жителів. 

 

Я взагалі думала, що це Колінки - села Городенківщини вздовж Дністра туляться на купку, приростають одне одним. Їхала в славні своїми маланками Колінки, а потрапила у Далешове - ну, буває. Потрапила тільки тому, що з траси (якщо то можна було назвати таким гучним словом) побачила абриси дерев'яного храму. 

Храм святих Кузьми та Дем'яна таки був колись дерев'яним. В 1778 році, коли його звели на місці дерев'яної ж попередниці з XVII ст., наприклад. Чи у 1827 р., коли до основного об'єму добудували захристію. Чи коли сюди приходили помолитися місцевому образу богоматері, котрий вважався чудодійним (і навіть _врятував_ у 1871 р. храм від пожежі, яка пожирала село). Але зараз? Вікна металопластикові, захристія з силікатної цегли, всі стіни та дах під бляхою. Шкода, що повага до історії і гарний смак тікають з наших сіл. І так далеко тікають, що селянам їх вже й не наздогнати... Дзвіниця досить нова
Далешове, дзвіниця церкви
Огорожа з хрестами
Огорожа з хрестами. Далешове
Ще два кадри бідної церкви
Замучена осучасненням церква у Далешові.
Замучена осучасненням церква у Далешові.

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник