English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Чернятин
Успенська церква (1883) у Чернятині вже давно не дерев'яна, а бляшана. Простим людям блискучі речі більше подобаються. Смаки ж ненапрацьовані.

Координати: 48°39′31″ пн. ш. 25°26′48″ сх. д.

Понад 3 т.ж.  Перша письмова згадка - 1453 р., коли шляхтич Пречлавський розділив свої маєтності у Вікні, Піддовгій, Чернятинцях між небожами. 

 

До Городенки всього 4 км, але межа між містом і селом - невидима і непоборна. Має Чернятин дерев'яну покутську церкву? Треба її спаскудити бляхою, щоб і сліда деревини цим ненормальним туристам не залишити. Естетики хочете, краси? А-во на вам, диви, як блищить!

Того, напевно, і набурмосилися, сумно звісили вуса у центрі села і Тарас Григорович, і Іван Якович: немає вже тут справжнього, все штучне, як новенький дитячий майданчик біля повтороту на Вікно, як бляха на колись гарній дерев'яній церкві. Хоча... вертеп у Чернятині непоганий. Поки що без бляхи тому що. 

З XVIII ст. у Чернятині живуть переселенці з Вінниччини, пригнані сюди Миколою Потоцьким за участь у анти-феодальному бунті. В ХІХ ст. селом володіла княгиня Лонінська. Бляшанка від консерви - от у що перетворили мешканці Чернятина свою церкву
Чернятин,  церква Успіння Пресвятої Богородиці (1886)
Село Чернятин Городенківського району
Чернятинський вертеп-2013 на "Карпатії" у Коломиї
Чернятинський вертеп-2013 на "Карпатії" у Коломиї

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник