English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Чагарі
26 серпня 2009 року. Welcome to Chagari!
26 серпня 2009 року. Welcome to Chagari!
Ну або той же Welcome, тільки з іншого в'їзду в це крихітне село. На обох знаках захована Блека, при бажанні можна пошукати :о).
Інший в'їздний знак.

Карта

 

Справжня дивовижа - крихітне село (263 жителя за останнім переписом) неподалік від Копичинців видалось мені просто зразково-показовим населенним пунктом. Охайні хатки потопали в квітах, над головною вулицею як згадка про недавній День Незалежності майоріли синьо-жовті прапорці, асфальт був чудовим. Але всі ці фактори туриста в Чагарі не заманять. А от дивовижні скульптурні групи, створені колишнім футболістом, а нині (гм-гм) мистцем Олексієм Степановим - ще й як зможуть. Ви ж самі вже хочете це побачити, правда?:о) 

 

В Чагарях я була - проїжджала в 2005 році. Нічим село не запам'яталось (село не старе, перша згадка від 1802 р.). Дмитрівська церква - новобуд, зведена в 1993 р. Клуб - оббитий вагонкою сарайчик. А вже влітку 2009 р. завдяки Вадиму Войтику дізналась про незвичні скульптурні групи - їх створили саме в цьому році. (На жаль, на час нашого візиту велетенська 5-копієчна монета, яка була біля жаби, вже десь зникла).

Олексія Степанова, який колись працював у Голандії та Бельгії, а нещодавно відкрив у Києві власне "Арт-Ательє", запросив бізнесмен Михайло Мацієвський, уродженець Чагарів - з конкретною метою зробити село гарнішим. Такий от подарунок малій батьківщині. Правда, початково, начебто, Степанов мав оформляти скульптурами місцевий дендропарк -схожий на ліс зелений масив поблизу Чагарів. В результаті маємо два в'їздні знаки (один біля ставу - і там ставо-жителі - жаба, риба, гуси; інший, здається, обігрує "Лісову Пісню" Лесі Українки) та фонтан. Менші за розмірами скульптури на одному з сільських дворів (жовта охайна хатка, неймовірно кітчевий, в трояндах, дорогущий паркан) не рахуємо. Основи під скульптурні групи робили майстри з самих Чагарів, Степанов же виконував лише скульптури.

 

Можна довго сперечатися про степанівські скульптури, смак митця і певну дикувату алегоричність хоча б того ж-таки фонтану біля сільського клубу (там на очах кількох дітей і собачки з неба падає ангел - і прямісінько на крокодила, котрий приніс дітлахам талмуд з шевченківськими словами про "Учитеся, читайте"... і розлогим підписом Кобзаря. Все як завжди: хтонічний демон, Ангел Світла, Люцифер, якщо хочете, займається звиклою справою - просвітництвом. Що ну дуже вже його антагоністу не до душі - так, що аж з неба впаде і научанню нашкодить), але те, що проїхати Чагарі і залишитися байдужим тепер неможливо - безсумнівно. Степанов мріє влаштувати під Києвом щось на кшталт Діснейденду - от для цього його стилістика таки ідеально пасує (його роботи нагадали мені славнозвісну Поляну Казок під Ялтою).  

 

Вах!Дивовижно охайне, заквітчане село - лялечка.
Дивовижно охайне, заквітчане село - лялечка.
Дивовижно охайне, заквітчане село - лялечка.
Церква - новобуд.
Церква - новобуд.
На обійстях теж є скульптури.
На обійстях теж є скульптури.
Фонтан з світо-музикою - це щось.
Фонтан з світо-музикою - це щось.
Фонтан з світо-музикою - це щось.
Словам Шевченка на сторінці одиноко.
Словам Шевченка на сторінці одиноко.
В'їздний знак з боку Копичинців можна використовувати як зупинку.
В'їздний знак з боку Копичинців можна використовувати як зупинку.
В'їздний знак з боку Копичинців можна використовувати як зупинку.
Фонтан в усій красі.
Фонтан в усій красі.

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник