English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Черепківці
18 січня 2014 р.
Панська садиба Горжецького у Черепківцях знаходиться на території військової частини. Cerepcăuţi

Координати: 48°01′05″ пн. ш. 25°57′53″ сх. д.

Близько 2 тис. жителів. 

 

Все одно якщо в Білу Криницю поїдете, то минатимете Черепківці (ви ж не з Румунії поїдете? Ну то минатимете), то ж чому дорогою не оглянути палац Горжецького? А тому, що до цього часу колишня панська садиба знаходиться на території прикордонної частини, і навіть з-за паркана фотографувати її ви маєте право, лише отримавши на це дозвіл начальника частини. Ще б добре було повідомити про цей дозвіл охорону в сторожці біля брами, інакше буде нервувати, а воно вам треба?

І не допоможуть ніякі аргументи про те, що палац стоїть руїною з забитими наглухо вікнами і дверима, що він не використовується вже понад 30 років - з 1982 р., що це сяка-така архітектурна пам'ятка. Військові частини і справді заборонено фотографувати стороннім, тому краще не бунтувати, а чемно попросити дозвіл. Погодяться ж - бо споруду колишньої військової канцелярії та харчоблоку (саме так використовували палац прикордонники) давно намагається взяти на свій баланс черепковецька сільрада.  

ВідіДо повідомляє, що за будівлею, котру старі листівки пафосно називають "замком", колись були стайні для племінних бичків, яких відправляли до Африки (?). Сам палац опалювався за подільською методою - гаряче повітря йшло до кімнат по трубах у стінах.  Пан Горжецький був людиною простою і комунікабельною, ходив на селянські весілля, а коли на Буковину прийшли радянські війська, емігрував у Румунію. 

 Антикварний і сучасний види
Палац в Черепківцях, стара листівка
Палац Горжецького у Черепківці - на території прикордонної частини
Церква - нова
Черепківці, церква
Дот на околиці села
Дот на околиці села

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник