В Кривче на вузькому вододільному плато між р. Циганкою і впадаючим в неї з південного сходу Семеновим потоком є печера Кришталева. Вхід у неї розташований на крутому схилі долини, вище русла річки на 60-70 м. Печера вимита підземними водами в товщі жовто-бурого, крупнокристалічного гіпсу неогенової системи. Загальна довжина ходів - 22 км. Крім лабіринту коридору, в печері є великі зали, стіни багатьох галерей і залів покриті білосніжними або забарвленими у різноманітні кольори кристалами вторинного гіпсу. Вхід з особи - 4 гр. (травень 2005 року), там туристи ходять в звичному вбранні і навіть не нахиляються, що для мене, після візиту в Атлантиду, звучить як нонсенс.
Це - досить “попсова” печера для всіх - від школярів до пенсіонерів. Тих, що шукають дійсно екстремальних вражень, Кришталева навряд чи привабить. Там навіть коридори електрофіковані...
За 2 км. на північний захід від Більче-Золотого, на піднятому вододільному плато існує вхід у печеру Вертеба, яку називають ще “Наддністрянською Помпеєю” ,- унікального культового святилища доісторичних епох. Тут виявлено сліди перебування первісної людини (різні предмети матеріального побуту, поховання), які належать до палеоліту, неоліту та більш пізнього часу. Загальна довжина ходів – 8 км. Печера сформована у верхній частині товщі крупнокристалічного гіпсу. Тут немає кристалів вторинного гіпсу. Стіни печери гладкі, темні, багато ходів заповнено мулом. В Вертебі є цікавий і своєрідний лабіринт Кам‘яна Соломка, де поверхня стелі вкрита густими “зарослями” трубчастих кальцитових сталактитів, що мають вигляд стерні довжиною 10-12 см.
Біля села Сапогова, де збереглась дерев‘яна церква XVII ст., на лівому схилі р. Циганки, розташована печера Ювілейна. Вхід у неї міститься у карстовій лійці. Печера має декілька галерей, з‘єднаних між собою короткими ходами. Загальна довжина ходів - 1600 м.
Значно меншими за розмірами і своїм науковим значенням є: печера Збручанська (біля с. Збручанського, 254 м.), печера на Хомах (південніше від Кривче, біля хутора Хоми, 126 м.), печера Двох Озер (біля с. Гермаківка в урочищі Мурав”їнець, 57 м.), печера Язиченська і камінь Довбуша (біля с. Монастирок, 42 м., названа так за виявленим в ній давньослов‘янським печерним храмом “Язичеська святиня” 9 ст. з плоским жертовним каменем діаметром 4 м. і товщиною 65 см.