English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Берем'яни
Вважайте це подільським Голівудом. Бучацькі Берем'яни у розквіті своєї туристично-рекреаційної кар'єри. Міжвоєнний період.
Вважайте це подільським Голівудом. Бучацькі Берем'яни у розквіті своєї туристично-рекреаційної кар'єри. Міжвоєнний період.

Карта

Координати:  48°53′11″ пн. ш.25°26′51″ сх. д.

 

Тут про природу переважно: про Дністер і кручі, про зелені пагорби і сплави на катамаранах. Про скіфські кургани і менш як 700 жителів. Це так дивно - в польські часи тут зростав виноград і від туристів відбою не було (хоча полювання на видр - це для садистів), а зараз вряди-годи хороші й юні пропливуть поруч під час сплаву. 

 

Головна берем'янська зірка - галицько-польський поет Корнель Уєйський (1823-1897), чиї перші вірші були опубліковані у 1844 р. в "Щоденнику паризьких мод" (метросексуал був як на ХІХ століття, не інакше). Перша збірка "Зів'яле листя" (та ще й гот!) вийшла у 1849 р. В 26 років хто лише не писав про ув'ядання і смерть. Багато подорожував рідними теренами, писав для львівських газет. Найвідоміші твори - поеми "Марафон" і "Плач Ієремії" (ага. Ви правильно про Чубая подумали).  Похований поет в маєтку Павлів на Радехівщині. Поляки, звісно, вважають Уєйського виключно своїм.

Від родинного маєтку Уєйських в Берем'янах не лишилося зовсім нічого. Улюблений Корнелем парк з старими липами і кам'яною лавицею дожив до Другої світової. Зараз немає й його. 

"Червоне" з картинок з Дністром праворуч - це Червона гора, заказник, де росте багато теплолюбивих рослин. Кемпінг в Берем'янах
Кемпінг в Берем'янах
Дністер в Берем'янах. Кемпінг ще в планах.
Дністер в Берем'янах. Кемпінг ще в планах.
Беремяны — село в Бучачском районе, Тернопольская область, Украина.
Будинок Корнеля Уєйсьского. Полювання на видр
Beremiany, woj. tarnopolskie. Altana lipowa i dom Kornela Ujejskiego
Polowanie na wydry w Beremianach.

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник