English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Бедриківці
Костел в Бедриківцях шукати не доведеться: головна вертикаль села розташована при трасі.
Костел в Бедриківцях

Координати: 49°12′53″ пн. ш. 26°32′43″ сх. д. 

Близько 900 жителів.

Карта

 

Довгий час оплотом католицизму в сучасній Україні була Житомирщина. Зараз - Хмельниччина. Епіцентр - в Городоцькому районі, тут новенькі костели просто скрізь. Вони всі досить однотипні, без архітектурних смачностей, але переважно принаймні симпатичні. Як от цей екземпляр з Бедриківців. Він практично не відрізняється від своїх братів у Новій Ушиці, ЖищинцяхСатанові, Чемеринцях чи Сахкамені. Здається, у всіх них один батько-планувальник. 

Як і Кам'янець, Бедриківці стоять на Смотричі. В ІІ половині ХІХ століття ХІХ ст. належали поміщикам Ерхардам і Спановським (Степановським?), серед яких були садисти з надто вже крутою вдачею, які били своїх підопічних селян. В ті часи у селі працював потужний млин. Юхим Сіцинський згадував про знахідки римських монет епохи імператора Траяна в околицях села, а також про два кургани на підвищенні над Смотричем (відстаноь між ними була у 120 кроків). "Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник