English   Контакти   Книги   Новини   RSS   Галерея   Телетайп   Населені пункти   Типи об'єктів   Топ-13   Блог   Guest-Up-Oh?  
Bacharach - Бахарах
Grus aus Bacharach -1899
Grus aus Bacharach -1899
Час змінив дивовижно мало в цьому рейнському містечку. Хіба от замок Сталек (Stahleck) з руїн перетворився на молодіжний готель (хостел?).
Рейнське містечко Бахарах, вересень 2010 р.
Ну що, пішли подивимось?
Альтес Хаус (Altes Haus) в містечку Бахарах вже давно працює готелем

Українською про цей шматочок німецького Парадізу інформації практично немає, тому хочеться трішки змінити таку ганебну ситуацію.

 

Де це: в південно-західній Німеччині, в землі Рейнланд-Пфальц (район Майнц-Бінген), на березі Рейну - недалеко від Обервезеля і Кауба. Адміністративно поселення підлягає Бінгену-на-Рейні, хоча й не лежить в його межах. Тільки кого з туристів цікавить адміністративний розподіл - особливо коли навколо ТАКА краса?:о)

До Кобленца, якщо що, лише 48 км - і краще цей шлях подолати на катері. Плисти доведеться години три, поїзд домчав би вас десь за 30 хвилин. але ж на катері краще! Всі замки як на долоні, фотографуй досхочу.

 

Офіційна сторінка міста

 

Орган в костелі Бахараха

Координати: 50°04′0″N 7°46′0″E. Лівий берег Рейну.

 

Як дістатися: а як захочете. Поїздом, автобусом чи автомобілем по Бундештрасе 9, а найкраще - катером компанії Кьольн-Дюссельдорфер (KD). Ми от раз пройшлися в Бахарах пішки (повернулися поїздом),а раз пропливали його якраз на катері. Якщо ви на правому березі Рейну, так теж не проблема - в Каубі є паром на лівий берег.

 

Що це: містечко, яке славиться своїми винами. І таки ж містечко, хоча проживає тут лише 1 990 жителів. Навіть герб свій має - бундючний, з левом в короні, що стоїть навчіпочки. На фотографіях його побачите.

 

Що за назва така - Бахарах? Звучить якось не дуже по-німецьки. Тому, що, кажуть вчені, має кельтське коріння і колись звучало як Баккаракус (Baccaracus).

Ці неповні 2 тисячі жителів Бахараху оселилися вздовж берегу Рейну, але ж місця там небагато, готелі перехоплюють ініціативу - тому, як і в інших сусідніх містечках, є кілька ділянок міста, які вибираються від річки подалі в гори. Наприклад, міська дільниця Штеег (Steeg) лежить в одноіменній долині.

 

Історія містечка. Коротко. :о)

Бахарах документи вперше згадують на початку ХІ ст., хоча вчені вважають, що поселення існувало вже принаймні з VII ст. як власність архієпископів Кельна. Вернер-капелле зараз начебто стоїть на місці, де в ті часи знаходилася каплиця св. Куніберта. А в замку Сталеку була резиденція могутнього графа Палатіна. Дочка наступника Палатіна, Конрада фон Стауфена, таємно взяла у замку шлюб з сином графів Велфсів, ворогів сімейства Стауфенів - така от ромео-джульєтівська історія, цілком реальна, а не легендарна.

Ні до чого доброго такий шлюб не довів - і замок невдовзі відійшов до Генрі Брунсвіцького - разом з містечком. В 1214 р. новими правителями Бахараху стали Віттельсбахи.

Вже за Середньовіччя Бахарах був важливим транспортним і торгівельним пунктом у винній індустрії. З маленьких корабликів тут на берег викочували важкі бочки з вином - кораблі, що прямували на недалекий Бінген вниз за течією, могли легко напоротися на мілину неподалік міста. Хоча стоп, якого міста? Міські права Бахарах отримає пізніше - у 1356 р.

Вернеркапелле, Бахарах
Вернеркапелле, Бахарах

 

 

І дотепер однією з головних міських атракцій і вертикалей є Вернеркапелле (каплиця Вернера) - готична струнка напівруїна з видовженими вікнами вівтарної частини. Туристи минають її на півшляху між Бахарахом і замком. Її як об'єкт зацікавлення вибрали ще німецькі поети епохи романтизму - і я їх чудово розумію.

З присвятою каплиці не все чисто і гарно. Вернер. якому її присвятили, - це той самий 16-річний хлопчина Вернер з Обервезеля (про нього буде на сторінці про Обервезель), якого начебто вбили з ритуальною метою місцеві іудеї - і сталося це в 1287 р. Незрозуміла смерть викликала хвилю погромів і у Обервезелі, і в Бахараху, перекинулася пожежею на Рейн і Мозель. Традиції антисемітизму в Німеччині міцні і розлаписті. А простий народ канонізував підлітка - і присвячував йому храми і каплиці. З католицьких святців "святого" Вернера викинули лише в 1963 р.

 

Міські стіни, які оточують Бахарах і піднімаються аж до виноградників на пагорбах, почали зводити у 1344 р. А закінчили аж близько 1400 р. В 1545 р. в Бахарах прийшло протестантство. Під час Тридцятилітньої війни Бахарах переходив з рук і руки аж вісім разів, кілька разів палав і взагалі перетворився на руїну.

В 1689 р. французькі війська під час Дев'ятилітньої війни зруйнували замок Сталек і чотири башти міських укріплень.

В 1794 р. лівий берег Рейну (і Бахарах) окупували французькі революціонери. Більше того, в 1802 р. Бахарах на короткий час увійшов до складу Франції. Пізніше, в 1813-1814 рр. через місто пройшли на Францію війська маршала Блюхера (він перейшов Рейн біля сусіднього Кауба). Після поразки Наполеона і Віденського конгресу Бахарах відійшов до Прусії. Гавань простоювала, містечко занепадало - і взагалі б, можливо, померло, якби не Рейнські романтики (так називають німецьких поетів епохи Романтизму, першої третини ХІХ ст.). А ще тут бував Віктор Гюго.

 

Реставрація бахарахської і сталекської архітектурної спадщини почалася на початку ХХ ст. Руїни каплиці Вернера є архітектурною пам'яткою, а на стіні висить табличка, яка пояснює, як негарно спихувати всі свої біди на якийсь інший (приміром, іудейський) народ.

Що дивитись в містечку Бахарах?

В баштах міських стін зараз живуть
В баштах міських стін зараз живуть

А ось що:

 

1. Замок Сталек над містом. Документи його знають ще з 1135 р. - коли він був власністю роду фон Сталеків. Найстаріша частина замку - внутрішній двір. Зараз це відомий хостел.

2. Кілька десятків фахверкових будиночків - гарнюсеньких, чудових, по всьому місту. Вони то вишикувались вздовж Рейну, вітаючи баржі і катера. то ховаються на бічних вуличках, то павами позують на ринковій площі.

3. Самий головний фахверковий дім Бахараха - середньовічний Альтес Хаус (Altes Haus) в центрі містечка. Датується якимось фантастичним 1368 роком. Скільки там з XIV ст. збереглося. не беруся судити.

4. Будинок Утш (Haus Utsch) - цей вже з 1585 р. Свого часу тут начебто мешкав герой народної пісні, мисливець Фрідріх Вільгельм Утш.

5. Старовинна пошта - теж фахверкова. Старі листівки датують її XVI ст.

6. Старі винні підвали - ну це на любителя.

7. Старий монетний двір.

8. Митницю з католицьким костелом св. Ніколаса (Миколая) - на її хресті сидить золотий півник.

9. Евангелістську церкву св. Петра.

10. Вже згадану готичну Вернеркапелле.

11. Міські стіни, які оточують Бахарах. А при стінах - і башти. Маса башт! Diebesturm (башта злодія) збереглася в руїнах, Zehnt-turm (Десята башта), Spitzenturm (Башта з шпилем?) теж напіврозвалена, Postenturm (Поштова башта) - ну і так далі. Є й брами, як без них. Holztor (Дерев'яна брама), Liebesturm (Брама кохання), Halbturm (Половинна брама, збереглася в руїнах), Kühlbergturm, Sonnenturm, Hutturm, Kranentor, Markttor, Münztor, Winandturm...

Міські укріплення Бахараху вважаються одними з найкраще збережених в регіоні.

 

Не розумієте архітектури, хочеться природи? Є й вона: і пагорби у виноградниках, і острівець на Рейні. Любите археологію? Для вас рештки старої римської дороги від замку Стелек до замку Стальберг (Stahlberg).

Пам'ятників хочете? На березі Рейну є скромний монумент на честь маршала Блюхера (біля парому).

Хочеться фестивалів і свят? Теж є. Кожний четвертий вікенд у серпні тут проводять Кулінарні Літні ночі (Kulinarische Sommernacht), в червні відбувається свято Tal to Tal, час від часу проводять середньовічні ярмарки з турнірами.

Таке не забудеш.

Я дуже хочу сюди знову
Бахарах з боку Рейну


Курс на Бахарах
Курс на Бахарах
Давно вже зазивають
Bacharach (cũng gọi là Bacharach am Rhein)
Bacharach is een gemeente in de Duitse deelstaat Rijnland-Palts
Місцеве вино я не пила
Вина Бахараху
А містом гуляла
Бахарах вечірній. Вересень-2010
Bacharach (auch als Bacharach am Rhein bekannt
Bacharach (also known as Bacharach am Rhein)
Замок Сталек не завжди був такий вилизаний
Замок Сталек (Stahleck)
Stahleck Castle
Burg Stahleck
Cetatea Stahleck este amplasată pe malul stâng de pe cursul mijlociu al Rinului
Вночі вражає
Castelo de Stahleck, Alemanha
Як і все інше. Навіть Місяць
The original name Baccaracus points to Celtic beginnings
Місяць над Бахарахом
І таке було.
Нацизм у Бахарасі
Стерео-картинка
Стерео-вид Бахараху на Рейні
Alten Haus
Alten Haus, Бахарах
Alten Haus, Бахарах
Wernerkapelle
Wernerkapelle, Bacharach
Wernerkapelle, Bacharach
Бахарах, види.
Види Бахараху
Bacharach binon zif in fedalän: Rheinland-Pfalz, in Deutän.
An Bacharach amo in usa ka munisipalidad ha distrito han Mainz-Bingen
Винна бочка
Винна бочка, Бахарах
Герб і пропаганда
Герб і пропаганда
Півник на хресті
Бахарах
Півник на хресті
Виноградники
Виноградники
Міські башти
Бахарах. Міські башти

"Замки і храми України" - некомерційний cайт, що підтримується фактично силами і ентузіазмом однієї людини. Допомогти проекту:
гривневий рахунок 4149 5100 9101 3567

євровий - 5168757402858452

Patreon

Ваш внесок допоможе не зневіритися в тому, що роблю вже 20 років. Дякую.

Екскурсійний супровід у мандрівці Кам'янцем-Подільським, Поділлям та Західною Україною в цілому: kamienczanka@gmail.com

© All rights reserved.
Всі права на матеріали охороняються у відповідності до законодавства України.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за попередньою узгодженністю
Розробник